Bezcitné týrání zvířat

21. prosince 2010 v 17:28 | Monii |  *Můj názor na....*
Kdo něco takového může udělat? Proč by někdo něco takového dělal? Kde by něco takového někdo dělal? Jak by někdo něco takového dělal?...a mnoho dalšího, nad kterým bysme nikdo neměli zavírat oči.

Kdo, proč, kde, jak.... Tři slova nejsou ani tak důležité (samozřejmě, že jsou taky hrozně důležité, ale jedno nejvíc), jako to jedno.

Proč?

Dá se říct "normální" člověk se nad tím zastavuje, mrzne mu úsměv a ztěží zadržuje slzy. Proč by někdo něco takového udělal tomu malému tvorovi, který nikomu nikdy nic neudělal a nedokáže se bránit? Co se na to dá říct?
Ten, kdo něco takového udělá jakémukoliv zvířátku, by si zasloužil to samé! Já vím, ti, co to dělají potřebují odbornou pomoc, ale na týrání zvířat a jakéhokoliv škození jak jim, tak naší zemi (a všechno kolem toho) mám velmi tvrdý názor. Kdo něco takového udělá, tak už ho předem odepisuji a kdybych ho potkala...nevím, ale opravdu, ti co to dělají jsou jenom bezcitní lidé, kterým nezáleží na nikom, na ničem...Prostě mu to je úplně jedno!
Víte, abych vám řekla pravdu...je mi jedno, že ten dotyčný potřebuje pomoc. To mi je úplně jedno. Pomoc potřebují hlavně ta zvířata. Nejsou to lidé. Nikomu nic neudělali, nikomu nic špatného neřekli, k nikomu se špatně nechovali...prostě to nejsou lidé. Proč nad tím zavírat oči? Proč proti tomu nic nedělat? Ty zvířata totiž potřebují pomoc člověka se zdravým rozumem!

Následující text je zkopírován z : www.bravogirl.cz (text je přímo zde)

Přidej se do týmu!

Existuje několik skupin ochránců zvířat, kterým můžeš pomáhat, i když ti ještě nebylo 18 let. Tady jsou některé z nich:

www.greenpeace.cz

Greenpeace má své "pobočky" po celém světě. Jeho členové bojují za práva zvířat a zároveň chtějí chránit životní prostředí. Zachraňují velryby a snaží se o zastavení strašlivých pokusů na zvířatech. I ty s nimi můžeš spolupracovat! Podepisuj petice, roznášej letáky a pomáhej ukončit týrání zvířat.

www.psoz.org (Pražský spolek ochránců zvířat)

Posláním spolku je ochrana zvířat, konkrétně péče o opuštěná, poraněná, nemocná a týraná zvířata. Ročně tento spolek lidí zachrání například několik stovek koček, kterým po odchytu zabezpečují veterinární ošetření a kastraci. Okolo 600 vyléčených a očkovaných zvířat pak každý rok umísťují k novým páníčkům. Tento charitativní projekt je vlastně internetovým útulkem pro opuštěné pejsky a kočičky. Můžeš tu najít zvířátka například podle města a konkrétních útulků z nabídky. Kdokoli může pomoci třeba už jen tím, že umístí banner na své stránky nebo daruje pro zvířata pár konzerv. Cílem projektu je najít co nejvíce zvířátkům bez domova nové majitele.

Co můžeš udělat?

1. Bio? Logicky!

Přesvědč rodiče, aby kupovali biomaso a biovejce (poznají se podle natištěné nuly). Proč bio? Protože na biofarmách jsou zvířata chována správným způsobem a bez trápení. A to by se mělo podporovat!

2. Informuj se

Chceš za každou cenu domácí zvíře? Ujasni si, že může žít třeba až 15 let (podle druhu) a ty se o něj stejně tak dlouho budeš muset starat. To už je pěkně velká zodpovědnost!

3. Buď aktivní
Koná se ve tvém městě akce na ochranu zvířat nebo demonstrace? Zburcuj kamarády a společně tam jděte.

Tohle nepodporuj!

1. Odmítej show se zvířaty

Býčí zápasy nebo taneční představení medvědů a jiných zvířat jsou oblíbenými atrakcemi. Nic příšernějšího už ale neexistuje. Z různých tajně natočených záběrů během nácviku drezury (například slonů) se ukázalo, že cirkusáci používají bolestivé metody, které mají zvíře přinutit vykonat určitý pohyb. Je to například mlácení, zastrašování nebo elektrické šoky. Svůj nesouhlas můžeš vyjádřit tak, že na takovou "show" nepůjdeš.

2. Kožich = vražda

I když je to příjemně chlupaté a teplé, měla bys dát ruce pryč od oblečení a doplňků z pravé kožešiny. I když se to zdá neuvěřitelné, některé z těchto kožešin jsou často ze strašlivě zavražděných mláďátek (představ si, že často jsou kůže například dokonce z malinkých nevinných koťátek!)

3. Zvířata nejsou hračky

Ochrana zvířat neznamená jen starat se o roztomilá štěňátka.
Také malí ptáčci a myši mají právo na dobré zacházení.


Zorganizuj malé bleší trhy, prodávej třeba vlastnoruční výrobky nebo doma dělanou marmeládu. Zkus cokoliv. Těmito penězi můžeš podpořit třeba útulky!!!


Já už jsem psala, jaký mám na to názor. Ti lidé, co je týrají si nezaslouží nic jiného, než vězení, a velké. Možná to dělají ze zoufalství, ale nejsou zvířata, dokáží přemýšlet jako lidé, sakra tak ať myslí!
Doufám, že se mnou sdílíte stejný názor, protože tohle je fakt hnus.
Máte ještě další nápady, jak týraným zvířatům pomoct? Podělte se s ostatními a napište do komentařů. Nezavírejte nad tím oči. Ti, co to dělají, nemají srdce a něco takového udělají i lidem. Tohle je pro ně jen začátek. Ale vlastně..proč by taky ubližovali lidem, když mohou ubližovat zvířatům, kteří mají mnohonásobně menší sílu, než oni... 
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | Web | 22. prosince 2010 v 14:06 | Reagovat

ti lidé si nezaslouží vězení, ale smrt. Nesnáším týrání zvířat, ale jenom proto, že si začnu kupovat bio výrobky, nebo nebudu nosit kožichy ty zvířata týrat nepřestanou, protože vždycky se najde plno lidí, kteří si ten kožich koupí a je jim jedno jaké zvíře a jak kvůli tomu zemřelo. Ale je to hrozné.. asi před dvěmi roky jsem se tím hodně zabývala.. ale nakonec to stejně nemělo smysl, protože jsem stejně ničeho nedosáhla.

2 Kate Kate | 22. prosince 2010 v 14:49 | Reagovat

přesně no, sama nic nezmůžeš a ostatní na to kašlou :(
jo, děkuju :)

3 Monky^^ Monky^^ | Web | 22. prosince 2010 v 16:23 | Reagovat

Je to velmi nechutná věc. Ty lidi já naprosto nenávidím, ať je to kdokoliv. Všichni, kdo tohle udělají, jsou u mě naprosté bezcitné svině (hezky řečeno.)... Pokud budu slavná a nebo bohatá, budu se snažit s tím něco udělat :) Alespoň trochu!

4 Monky^^ Monky^^ | Web | 22. prosince 2010 v 16:55 | Reagovat

jasně, mám :) 642-536-035

5 Monky^^ Monky^^ | Web | 22. prosince 2010 v 17:00 | Reagovat

Jinak, ještě ke komentáři..
Máš fakt pravdu jako. A někteří si ještě nosí různé kabelky, kožíšky apod. ze zvířat! Bože já to nepochopím.. Prachů mají jak nasraných... Ani neví, co s nimi mají dělat. Já být bohatá jak oni, jedu do Afriky, pomůžu zvířatům, nadací a tak...:) myslím, že ti lidé nebo zvířata si to zaslouží =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama